Sākums
Draudzes avīze
Vēsture
Projekti
Sadraudzība
Ziedojumi


 Aptaujas
Vai bieži apmeklējat baznīcu?
katru nedēļu
aptuveni reizi mēnesī
dažas reizes gadā
tikai īpašās reizēs
  rezultāti » 


Vēsture

Sv. Bartolomeja jeb Bērtuļa baznīcai Bunkā likti pamati pirms reformācijas – 15.gs.beigās. 1841.g.1.novembrī iesvētīja jaunu ķieģeļu-akmens mūra baznīcu. 1945.g. martā Sarkanās armijas uzlidojuma laikā Bunkas baznīca tika sagrauta. No tās saglabājies torņa un sakristejas fragments.

Baznīca piederēja Dienviddurbes draudzei, kura 1949.g. tika apvienota ar Durbes draudzi.

Apmēram pirms 5 gadiem ļaudis no Bunkas pagasta sāka regulāri doties uz Priekules baznīcu un piedalīties dievkalpojumos, tika kristīti un iesvētīti. Drīz viņi sāka domāt par dievkalpojumiem savā pagastā, jo vēlmi apmeklēt dievkalpojumus izteica daudzi un galvenais šķērslis, lai tas notiktu bija, ka Priekule atrodas tālu no Bunkas.

Pirmais dievkalpojums Bunkas pagastā notika 2002.gadā Ziemassvētkos. Dievkalpojumi ilgu laiku tika noturēti privātmājā, jo Bunkas centrā nebija attiecīgu telpu, kur draudzei apmesties.

2003. gada 24.augustā iesvētītie ļaudis nolēma dibināt Bunkas ev. lut. draudzi. Tā paša gada 5.novembrī konsistorija to apstiprināja. Līdz ar to par draudzes oficiālu dibināšanas gadadienu uzskata 5.novembri.

Pēc ilgāka laika, draudzei tika piešķirta telpa Bunkas kultūras namā. Tagad dievkalpojumi notiek Bunkas centrā un līdz ar to ir nodibināta arī svētdienas skola.

Draudzes locekļu skaits 2006.g. apmēram 40.


 
 Draudzes mācītājs


Kārlis Puķītis
Priekules, Vaiņodes, Bunkas un Embūtes draudžu mācītājs
Mob.26576197

priekules@lelb.lv

 Draudzes priekšniece
 

Irute Ziņģe
Draudzes priekšniece
irutezinge@inbox.lv
mob. 26128491

Meklēšana
Copyright © 2007; Created by MB Studija »